مهرماه با نمایشی عروسکی در جشنواره هایفست ارمنستان حضور خواهم داشت

 

در نمایش" سربازها" برای دکتر رفیعی بازی می کنم
گفتگوی با محمد رضا مالکی کارگردان و بازیگر تئاتر مهرماه با نمایشی عروسکی در جشنواره هایفست ارمنستان حضور خواهم داشت

محمد رضا مالکی بازیگر – کارگردان با تجربه تئاتر که در حوزه بازی سینما و تلویزیون هم حضور فعالی دارد و بازیش در فیلم گرگ بازی چند مدت قبل در جشنواره جهانی فیلم فجر دیده شد.وی فارغ التحصیل از آکادمی تئاتر (آناهیتا) می باشد.مالکی در تئاتر و سینما با بزرگانی نظیر بهمن فرمان آرا ،کمال تبریزی ،حسن فتحی ،شهرام مکری همکاری داشته است

محمد مالکی بازی در نمایش و نمایشنامه خوانی‌های "خرس"، "توکا"، "شش پنگوئن"، "عجب و رجب"، "خبر این توضیحی وجود ندارد"، "ستاره کوچک تو"، "گوش کن"، "شاپرک و رقص برگها"، "کنار تمام پنجره های جهان"، "فاخته‌ها"، "عروسی خورده بورژوا"، "شش پنگوئن کوچک"، "خلایق هر چه لایق"، "خانه عروسک"، "بازی استریندبرگ"، "صندوق مقدس"، "حوا به حوا"،"تنهایی"، "ایستگاه"،"نیاوران 28 تیر"، "چه گر در پرده ام"،"ما کجا اینجا کجا"،"پسرک چشم آبی"،"پیک نیک در میدان جنگ"،"غریبه"،"فکر می کنی تو این خونه چه خبره"،"قتل آقای کاف"، "خانه پدری"، "روزی روزگاری پامنار"، " شهرزاد شادمان"، "توی این خاطره با هم مشترک هستیم"، "سفربه نهایت دور"،"فوزیون"،"طعم آلوی جنگلی"، "سقوط از ارتفاع پست"، "سیاه سفارش"،"الماس و شهرتارا"، " الاویاتان" و کارگردانی نمایش "پریماه در آسمان" " شیرهای خان بابا سلطنه" را در کارنامه تئاتری خود دارد.  مالکی در عرصه تصویر نیز بازی در فیلم‌های کوتاه "قرن‌ ما"، "از فاصله‌ دور، "پروژه پاییزی"، "دوربین فیلم برداری"، "زیر پرچم" و بازی در فیلم و مجموعه های تلویزیونی "هشدارهای پلیسی"، "نو عروس"، "زندگی جاریست"، "آخرین مرد روستا"، "سه‌ونیم"، "بزرگ مرد کوچک"، "فاکتور8"، "غیرمحرمانه"، "راه"به کارگردانی"، "سرزمین کهن"، "کسی می آید"، "نماینده ملت"، "راه طولانی خانه"، "روابط سودجویانه"، "شاید برای شما هم اتفاق بی افتد" و فیلم های سینمایی "ماهی و گربه" و " دلم می خواد برقصم" را در کارنامه بازیگری خود دارد، همچنین او دستیارکارگردان در مجموعه‌های تلویزیونی "مدار صفر درجه" و "میوه ممنوعه" نیز بوده‌است. مالکی در سال های اخیر در حوزه کارگردانی کودک هم فعال بوده و نمایش های " سفر شادی "،"پریما و پینوکیو" را روی صحنه برده است. محمد رضا مالکی در گفت وگو با ایران تئاتر در باره فعالیت های کاریش گفت : صحبت هایی با دکتر علی رفیعی داشته ام تا در نمایش "سربازها" بازی کنم. دکتر رفیعی در حال حاضر مشغول ترجمه این نمایش نامه به فارسی هستند و هنوز زمان شروع تمرینات اعلام نشده است.

این بازیگر در باره فعالیت در تئاتر کودک عنوان کرد : چون امسال نوبت اجرا در تالار هنر داشتم صحبت هایی با این تالار داشتم تا نمایش "پدر خوب "را اجرا کنم. که شورای این تالار با اجرای این نمایش موافق نبودند. متن این کار بر اساس  فیلم معروف "خانم دابت فایر" بابازی "رابین ویلیامز "،"پیرس برازنان " و " سالی فیلد" نوشته شده است و البته متن در جشنواره تئاتر شهر هم انتخاب نشد و قائل بودند که کار ویژگی های کودکانه ندارد و معتقدم اثر در باره خانواده و حفظش است و دو کودک داستان نقش مهم در خانواده دارند .

مالکی در ادامه سخنانش با اشاره به کارگردانی نمایشی عروسکی افزود : قرار این نمایش تک نفره را برای جشنواره تئاتری هایفست کشور ارمنستان در مهر ماه آماده کنم .

این بازیگر در باره سایر فعالیت های کاریش گفت : به تازگی بازیم در نمایش "شیرهای خان بابا سلطنته" و سریال " هیئت مدیره" به پایان رسیده است و همچنین فیلم کوتاهی به نام " زمان از دست رفته" را ساخته ام که در اواخر اردیبهشت ماه در جشنواره حسنات به نمایش در می آید .

او در باره دغدغه هایش در تئاتر کودک گفت : تئاتر کودک ونمایش عروسکی جزو دغدغه هایم است و شما موقعی که وارد فضای کارکودک می شوید با دنیایی فانتزی وعجیب وغریبی روبه رو می شوید که جذابیتش شما را رها نمی کند ودر تئاتر کودک شما به راحتی می توانید وارد دنیای فانتزی و خیال بشوید. کاری که درتئاتر بزرگسال نمی شود به آن پرداخت.البته به کار و بازی در تئاتر بزرگسال هم علاقه دارم.

 

گفت وگو از احمد محمد اسماعیلی

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷