نگاهی به زمان‌بندی نمایش‌های روز هفتم پایان داوری بخش تجربه‌های اجرا بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی

نگاهی به زمان‌بندی نمایش‌های روز هفتم
پایان داوری بخش تجربه‌های اجرا بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی
 

روز هفتم بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران میزبان ۷ اجرا و پرفورمنس در بخش‌های مختلف خواهد بود.

به گزارش ایران‌تئاتر بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری حسین عبداللهی، روز هفتم خود را 22 اردیبهشت 97 در حالی آغاز کرد؛ که نمایش‌های روزهای گذشته با استقبال بالای مخاطبین مواجه شده اند.

 

مرکز تئاتر مولوی

تئاتر مولوی، دو تالار اصلی و کوچک خود را در اختیار جشنواره قرار داده است. این مرکز در ابتدای خیابان 16 آذر، جنب کلینیک 16 آذر واقع شده است و در روز هفتم در تالار اصلی آن نمایش «بدن‌های عمومی» ساعت 16 و 19 به صحنه می‌رود. این نمایش اجرای کارگاهی گائل شایا و رامونا پوئنارو از فرانسه به مدت 60 دقیقه در بخش  مسابقه بین‌الملل جشنواره شرکت دارد.

 

نمایش «هملت» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین یزدی از هنرهای زیبا ساعت 17:30 و 20:30 در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی به مدت 85 دقیقه به صحنه می رود. در این نمایش که در بخش مسابقه صحنه جشنواره حضور دارد، شایان اکبرى، علیرضا جلالى، کیارش افرومند، رامتین مختارى، کوشان غلمانى، حسین آزاد، فربد شاه‌نظر و مینا میرزایى ایفای نقش می کنند.

 

نمایش «انگشت به انگشت» با طراحی،کارگردانی و بازی سید جعفر حجازی از ساعت 16 الی 21 در محوطه مجموعه تالار مولوی در بخش تجربه‌های اجرا به نمایش درمی‌آید. در خلاصه داستان «انگشت به انگشت» آمده: کسی به دنبال دوست مجازی جهت چت کردن به مدت ۷۰ ساعت یکجا نشسته و با موبایلش کار می کند، در روز آخر از همه ی دوستان مجازی اش دعوت می کند تا کنار او بیایند و...

 

سالن انتظامی

نمایش «اصی لا» به نویسندگی و کاگردانی علی نورانی از دانشگاه آزاد هنر و معماری ساعت 18:30 و 20:30 در سالن انتظامی خانه هنرمندان واقع در خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی(فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر با مدت زمان 60 دقیقه به صحنه می‌رود. در این نمایش  وحید منتظری، فاطیما بهارمست، آبان حسین‌آبادی و علی میری ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: میرزا، پدر خانواده مرده‌است، اقسام مردن او توسط اعضای خانواده‌اش مرور می‌شود؛ با این پیشفرض که زنده نباشد. این نمایش در بخش مسابقه صحنه جشنواره شرکت دارد.

 

دانشگاه هنر

نمایش «هملت» به نویسندگی و کارگردانی حسین دریس از سینما و تئاتر و با اقتباسی از هملت شکسپیر ساعت 17 در پلاتو خورشیدی دانشگاه هنر واقع در خیابات مفتح، خیابان شهید ورزنده، جنب ورزشگاه شهید شیرودی به مدت 50 دقیقه به صحنه می‌رود. در این نمایش که در بخش مسابقه صحنه حضور دارد، یگانه رجبی، سهیل داودی و سینا شیبانی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: هملت در فضای ذهنی خود انتقامش را بازسازی می‌کند.

 

دانشگاه تهران

نمایش «جزر و مد» به نویسندگی و کارگردانی بائورا سیکفوسدوتیر و ایونیدلنینگ از بلژیک و نروژ ساعت 17:30 و 19 به مئت 30 دقیقه در سالن استاد سمندریان دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران واقع در خیابان انقلاب به صحنه می‌رود. این نمایش در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره حضور دارد.

 

عمارت روبه‌رو

نمایش «وارم آپ» به کارگردانی احسان شایان‌فرد یک اجرا ساعت 17 در عمارت رو‌به رو خواهد داشت.

 

نقد آثار روز هفتم جشنواره ساعت 20:30 در حیاط عمارت روبه‌رو برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷